Moda zmienia się, to niezaprzeczalne. Kroje pojawiają się, odchodzą i powtórnie powracają po kilku latach.

Siódma dekada zeszłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w latach dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Ponownie ostatnimi czasy gdzieniegdzie widać ów krój.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku popularne były nader ciasne i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia modne były nader szerokie marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka tendencja powróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znów widać ten styl.

 

https://litfashion.pl