Odchudzanie to proces. W zależności od potrzeby możemy go skrócić bądź wydłużyć. Gdy zależy nam na zdrowiu – lepiej żeby trwał on dłużej. Niekiedy jednak potrzebujemy w szybki sposób stracić na wadze. Co wtedy?
Po pierwsze: Musimy zjadać mniej kilokalorii niż potrzebujemy. Tak brzmi banalna prawda będąca jednocześnie głównym punktem na liście vademecum odchudzania. Własne zapotrzebowanie kaloryczne można w łatwy sposób obliczyć samemu używając odpowiedniego algorytmu, jednak kalkulatory kaloryczne łatwo jest znaleźć w Internecie.
Po drugie: Powinniśmy wyzbyć się żywności o niskiej jakości, czyli wysokoprzetworzonej, słodyczy, słonych przekąsek. Krótko mówiąc: unikajmy produktów, które nas zapychają a nie dostarczają wartości odżywczych.
Należy być cierpliwym. Jeżeli opracowaliśmy dobry plan na odchudzanie, który jesteśmy w stanie realizować to powinniśmy się go trzymać i niezrażać początkowym brakiem efektów. Ten ostatni przyjdzie, a wraz z nim poprawione samopoczucie.
W końcu: ruszajmy się. Każda aktywność fizyczna to wydatek energetyczny. Jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia, do południa w siedzącej pracy a potem biernie odpoczywając w domu, zacznijmy od drobnych zmian w zakresie aktywności. Oprócz spalania kalorii poprawimy także nasz metabolizm, pomagając samym sobie.

https://medpolonia.com.pl/szpital/formularze-do-pobrania/laryngologia

One comment on “Podstawowe kroki w odchudzaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *