Backlinki do strony pozycjonowanej z innych witryn WWW to od początku funkcjonowania wyszukiwarki Google jeden z zasadniczych faktorów rankingowych. Wielokrotne umieszczanie linku do danej strony internetowej może mówić, że ta strona jest wartościowa i należy ją promować w wynikach wyszukiwania. Jest to jak najbardziej celne domniemanie i sens ten nie ginie nawet z powodu ubocznego skutku jaki stanowi spam. Ze zjawiskiem spamu notabene Google walczy w sposób efektywny, pomijając backlinki ze stron spamowych.

 

Jak tworzyć profil linków by był on skuteczny i gdzie umieszczać linki zwrotne do pozycjonowanej strony?

Przede wszystkim linki muszą posiadać atrybut dofollow. Jakaś ograniczona ilość dla zróżnicowania profilu może mieć przyznany atrybut nofollow. Jedynie odnośniki z atrybutem dofollow posiadają wagę przy ocenie przez algorytm Google, link nofollow jest pod kątem oceny strony bez wartości.

 

O ile odnośnik na stronie będącej spamem nie będzie wzięty pod uwagę przez algorytm wyszukiwarki, to już 10000 odnośników opublikowanych w jeden dzień z takich stron a nawet z witryn przyzwoitych może skutkować negatywnymi konsekwencjami. Nie ma jednoznacznej, jednej odpowiedzi jaka ma być dynamika przyrostu odnośników zwrotnych dla każdej strony internetowej. Dwa odsyłacze z mocnych stron mogą znaczyć więcej niż 100 z witryn o gorszych parametrach. Należy systematycznie budować profil i monitorować efekty. Dla stron na świeżych domenach należy być ostrożnym z ilością dzienną kreowanych odsyłaczy. Rozważniej przez pierwsze dni dodawać po kilka, kilkanaście linków, robić nawet pauzy jednodniowe niż przesadzić. Zresztą takie ilości odnośników ze witryn o dobrych parametrach, dobrze podlinkowanych, mogą dać nader dobre efekty i może nie być potrzeby by ilości te zwiększać do jakiś zawrotnych rozmiarów.

 

Odnośniki można instalować na wielu rodzajach stron. Mogą to być witryny publiczne, takie jak fora, komentarze pod publikacjami, portale ogłoszeniowe. Mogą to być strony i blogi budowane w tak zwanych serwisach web 2.0. Są to różne systemy blogowe takie blogspot czy wordpress a także serwisy takie jak wix gdzie można zbudować za darmo stronę internetową. Bardzo ważkim sposobem tworzenia miejsc pod wartościowe linki jest budowa witryn internetowych na prywatnych domenach.

 

Bardzo istotną rzeczą jest by treść na stronie, na której chcemy umieścić odsyłacz była oryginalna, nie może być plagiatem. Bardzo dobrze, aby dany artykuł był tematycznie związany z frazą, na którą pozycjonujemy witrynę, tzn.: aby zawierał tą frazę. Budując strony w domenach prywatnych należy pamiętać o zróżnicowaniu serwerów. Wszystkie miejscówki z linkiem zwrotnym winny być podlinkowane.

pozycjonowanie stron internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *