Kolor podkładu do twarzy

Jednym z poważniejszych błędów w kwestii makijażu jest użycie podkładu o niedopasowanym do cery kolorze.

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, więc każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie podkreślą defekty naszej cery.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany teren  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje mistrza. A ten rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany. W rzeczywistości, jak już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to choćby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednak nieco czasu na owe ćwiczenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim zabierzesz się za kupowanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest zaś tak wiele. Ciężko powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy wynik osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *