Bielactwo nabyte to utrata pigmentacji skóry. Bielactwo jest wynikiem ataku autoimmunologicznego i dotyczy on melanocytów skóry.

https://domowesposobynaleczenie.eu/ 

Bielactwo nabyte przeważnie występuje późno w wieku dorosłym. Wczesne plamy, które zaczną pojawiać się na skórze, mogą rosnąć lub mogą mieć niezmienną. Nierzadko te plamy są podrażnione ze względu na ich lokalizację. Przykładem tego są stopy i kostki, gdzie plamy są w częstym kontakcie z butami, skarpetami itp. Często bielactwo pojawia się po raz pierwszy w wyniku stresu, który atakuje układ odpornościowy, co powoduje że organizm zaczyna eliminować pigment skóry.

W przeciwieństwie do większości chorób, bielactwo nie jest tylko problemem medycznym. Choroba dotyka sfery psychicznej. Osoby dotknięte chorobą muszą uważać, jest ochrona przed słońcem i innymi źródłami UV. Jest to konieczne, ponieważ pigment skóry stanowi dla naszego organizmu barierę chroniącą przed słońcem.

Jak zawsze zaleca się wizytę u lekarza, jeśli podejrzewasz, że masz bielactwo nabyte. Może to uchronić Cię przed oparzeniami i pomóc chronić Twoje ciało przed uszkodzeniem skóry.

Ilustracje nie pokazują przykładów bielactwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *